2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2013

Näyttelytuloksia 2012

Alte Sage Akorina fürZwei
15.1.2012 Lahti, r Reia Leikola-Walden vet ERI1 SA ROP-VET BIS-VET4
(Bis-Vet tuomari: Harry Tast)
 
22.1.2012 Turku, kv Jukka Kuusisto vet ERI2 SA  
18.2.2012 Lohja, e Bernard Léger vet ERI2 SA PN3  
17.3.2012 Riika, Latvian voittaja 2012 Miroslaw Redlicki, Puola VET-SERT -> LV VMVA, ROP-VET, PN2, LV VV-12  
18.3.2012 Riika, r Inese Pablaka, Latvia PN4, ROP-VET  
15.4.2012 Vaasa KV Jan De Gids ERI 1 SA VSP-VET  
21.4.2012 Kankaanpää, r Kirsi Kentala ROP-VET & BIS-VET 3 (BIS-VET Tanya Ahlman-Stockmari)  
5.5.2012 Helsinki, r Taina Nygård PN4 & ROP-VET  
6.5.2012 Harjavalta, r Milivoje Urosevic, Serbia VET ERI 3  
13.5.2012 Tampere, kv Elin Normannseth,Norja vet ERI1 SA ROP-VET  
3.6.2012 Mänttä Maija Mäkinen vet ERI 1 SA PN2 ROP-VET  

 

Uj Jezuska av LeeArmand
18.2.2012 Lohja, e Bernard Léger val ERI  
9.9.2012 Helsinki, r Arne Foss, Norja val ERI SA PU2  
20.10.2012 Turku, KV Johan Andersson, Ruotsi val ERI4 SA  

 

Ireen Vom Gipfelfeuer
15.1.2012  Lahti, r Reia Leikola-Walden val ERI2 SA  
18.2.2012 Lohja, e Jelly de Jong Bol val ERI  
25.8.2012 Helsinki, e Anne Longbottom, Iso-Britania val EH

 

Zweierteam Indica
15.7.2012 Lammi, r Åke Cronander, Ruotsi VAL ERI3 SA
11.8.2012 Helsinki Teija Salmi-Aalto vet ERI1 SA PN2 ROP-VET
25.8.2012 Helsinki, e Anne Longbottom, Iso-Britania vet ERI1 VSP-VET
26.8.2012 Tervakoski, INT Helina Simberg, Viro vet ERI1 SA VSP-VET  
9.9.2012 Helsinki, r Arne Foss, Norja vet ERI1 SA PN3 ROP-VET BIS-VET 4  
20.10.2012 Turku, KV Johan Andersson, Ruotsi vet ERI2 SA  

 

Zweierteam Ixora
25.8.2012 Helsinki, e Anne Longbottom, Iso-Britania vet ERI
26.8.2012 Tervakoski, INT Helina Simberg, Viro vet EH  
9.9.2012 Helsinki, r Arne Foss, Norja vet ERI2  

 

Zweierteam Krameris
18.2.2012 Lohja, e Bernard Léger val ERI4 SA  
15.4.2012 Vaasa KV Jan De Gids val ERI SA  
13.5.2012 Tampere, kv Elin Normannseth,Norja val ERI4 SA  

 

Zweierteam Lunaria
8.7.2012 Kokkola, KV Eva Liljekvist-Borg, Ruotsi VAL ERI4 SA
18.2.2012 Lohja, e Jelly de Jong Bol val ERI4  
15.4.2012 Vaasa KV Jan De Gids val ERI 3 SA  
6.5.2012 Harjavalta, r Milivoje Urosevic, Serbia val ERI4  
4.8.2012 Pärnu, INT Dusan Paunovits, Serbia PN4  
5.8.2012 Pärnu, INT Leo Jancik,CZ PN1 CACIB ROP  
25.8.2012 Helsinki, e Anne Longbottom, Iso-Britania val ERI  
26.8.2012 Tervakoski, INT Helina Simberg, Viro val ERI  
9.9.2012 Helsinki, r Arne Foss, Norja val ERI2 SA PN2  
20.10.2012 Turku, KV Johan Andersson, Ruotsi val ERI3 SA  

 

Zweierteam Montana
8.7.2012 Kokkola, KV Eva Liljekvist-Borg, Ruotsi VAL ERI SA
15.7.2012 Lammi, r Åke Cronander, Ruotsi VAL ERI
15.1.2012 Lahti, r Reia Leikola-Walden val ERI3  
18.2.2012 Lohja, e Jelly de Jong Bol val ERI  
15.4.2012 Vaasa KV Jan De Gids val ERI  
6.5.2012 Harjavalta, r Milivoje Urosevic, Serbia val EH  
4.8.2012 Pärnu, INT Dusan Paunovits, Serbia PN2 VA-CACIB  
5.8.2012 Pärnu, INT Leo Jancik,CZ VAL ERI2  
25.8.2012 Helsinki, e Anne Longbottom, Iso-Britania val ERI3 SA PN4  

 

Zweierteam Muscosa
8.7.2012 Kokkola, KV Eva Liljekvist-Borg, Ruotsi VAL ERI2 SA PN2 VA-CACIB
15.7.2012 Lammi, r Åke Cronander, Ruotsi VAL ERI2 SA PN3
18.2.2012 Lohja, e Jelly de Jong Bol avo EH  
15.4.2012 Vaasa KV Jan De Gids avo ERI 2 SA PN4  
21.4.2012 Kankaanpää, r Kirsi Kentala avo ERI2 SA  
6.5.2012 Harjavalta, r Milivoje Urosevic, Serbia avo ERI1 SA PN2 SERT  
13.5.2012 Tampere, kv Elin Normannseth,Norja avo ERI1 SA PN2 SERT & VA-CACIB  
3.6.2012 Mänttä Maija Mäkinen ERI 1 SA PN1 SERT & MVA VSP  

 

Zweierteam Oxalis
25.8.2012 Helsinki, e Joelle Bardet, Ranska avo H

 

Zweierteam Plumeria
3.6.2012 Mänttä Maija Mäkinen avo H  

 

Zweierteam Quercus
15.1.2012 Lahti, r Reia Leikola-Walden ERI3 SA PU4  
22.1.2012 Turku, kv Jukka Kuusisto avo ERI5 SA  
18.2.2012 Lohja, e Bernard Léger, avo ERI  
5.5.2012 Helsinki, r Taina Nygård avo ERI1 SA ROP & FI MVA!  
6.5.2012 Harjavalta, r Milivoje Urosevic, Serbia val ERI1 SA PU1 VSP  
13.5.2012 Tampere, kv Elin Normannseth,Norja val ERI  
8.7.2012 Kokkola, KV Eva Liljekvist-Borg, Ruotsi VAL ERI
4.8.2012 Pärnu, INT Dusan Paunovits, Serbia VAL ERI2  
5.8.2012 Pärnu, INT Leo Jancik,CZ PU3 SERT & EE MVA  
25.8.2012 Helsinki, e Joelle Bardet, Ranska val EH  
9.9.2012 Helsinki, r Arne Foss, Norja val ERI2  
29.9.2012 Eckerö, INT Taina Nygård val ERI4  
20.10.2012 Turku, KV Johan Andersson, Ruotsi val ERI  

 

Zweierteam Qulmaria
14.01.2012 Tartto, Viro Anita Whitmarsh, Ruotsi AVO ERI 1 SA PN2 SERT  
15.1.2012 Tartto, Viro John Jakobsen, Norja AVO ERI1 SA PN2 SERT  
5.5.2012 Helsinki, r Taina Nygård avo ERI SA PN3  
6.5.2012 Harjavalta, r Milivoje Urosevic, Serbia avo ERI4  
19.5.2012 Somero Tapio Ranta avo ERI2 SA PN4 va-sert  
4.8.2012 Pärnu, INT Dusan Paunovits, Serbia PN3  
5.8.2012 Pärnu, INT Leo Jancik,CZ PN3  
25.8.2012 Helsinki, e Anne Longbottom, Iso-Britania avo ERI3  
9.9.2012 Helsinki, r Arne Foss, Norja avo ERI2  
20.10.2012 Turku, KV Johan Andersson, Ruotsi avo ERI4 SA  

 

Zweierteam Ramonda
15.1.2012 Lahti, r Reia Leikola-Walden nuo ERI2  
22.1.2012 Turku, kv Jukka Kuusisto nuo ERI2 SA  
18.2.2012 Lohja, e Petra Schultheiss jun EH  
17.3.2012 Riika, Latvian voittaja 2012 Miroslaw Redlicki, Puola JUN-SERT, PN3, LV JV-2012  
18.3.2012 Riika, r Inese Pablaka, Latvia JUN-SERT, PN3  
15.7.2012 Lammi, r Åke Cronander, Ruotsi NUO ERI1 SA PN4 VA-SERT
25.8.2012 Helsinki, e Anne Longbottom, US nuo EH4  
26.8.2012 Tervakoski, INT Helina Simberg, Viro nuo ERI1 SA PN4  
29.9.2012 Eckerö, INT Taina Nygård nuo ERI 1 SA PN3  
20.10.2012 Turku, KV Johan Andersson, Ruotsi avo ERI  

 

Zweierteam Stellaria
15.1.2012 Lahti, r Reia Leikola-Walden jun ERI3  
18.2.2012 Lohja, e Petra Schultheiss jun ERI  
15.4.2012 Vaasa KV Jan De Gids jun ERI 1 SA PN 2 VA-SERT  
21.4.2012 Kankaanpää, r Kirsi Kentala nuo ERI1 SA  
5.5.2012 Helsinki, r Taina Nygård nuo ERI1 SA VSP & SERT  
6.5.2012 Harjavalta, r Milivoje Urosevic, Serbia nuo EH  
13.5.2012 Tampere, kv Elin Normannseth,Norja nuo ERI3 SA  
25.8.2012 Helsinki, e Anne Longbottom, US nuo EH  
26.8.2012 Tervakoski, INT Helina Simberg, Eesti nuo ERI2  

 

Zweierteam Santolina
14.01.2012 Tartto, Viro Anita Whitmarsh, Ruotsi jun H  
15.1.2012 Tartto, Viro John Jakobsen, Norja JUN ERI2 SA PN3  
22.1.2012 Turku, kv Jukka Kuusisto jun EH3  
6.5.2012 Harjavalta, r Milivoje Urosevic, Serbia nuo EH3  

 

Zweierteam Speciosa
21.4.2012 Kankaanpää, r Kirsi Kentala nuo H  

 

Zweierteam Scandens
18.2.2012 Lohja, e Bernard Léger jun ERI  
3.6.2012 Mänttä Maija Mäkinen nuo ERI1  
15.7.2012 Lammi, r Åke Cronander, Ruotsi nuo ERI1
25.8.2012 Helsinki, e Joelle Bardet, Ranska nuo EH4  
9.9.2012 Helsinki, r Arne Foss, Norja nuo H  

 

Zweierteam Tomentella
22.1.2012 Turku, kv Jukka Kuusisto pek 4  
18.2.2012 Lohja, e Jelly de Jong Bol, pek -  
21.4.2012 Kankaanpää, r Kirsi Kentala jun H  
6.5.2012 Harjavalta, r Milivoje Urosevic, Serbia jun EH4  
10.6.2012 Salo Vera Smirnova, Viro jun ERI 2  
20.10.2012 Turku, KV Johan Andersson, Ruotsi jun EH1  

 

Zweierteam Tomentosa
22.1.2012 Turku, kv Jukka Kuusisto pek 5  
18.2.2012 Lohja, e Jelly de Jong Bol, pek4 KP  
5.5.2012 Rauma Irene McManus jun ERI1 ROP-JUN  
6.5.2012 Harjavalta, r Milivoje Urosevic, Serbia jun ERI2  
13.5.2012 Tampere, INT Elin Normannseth,Norja jun EH3  
19.5.2012 Somero Tapio Ranta jun ERI1  
30.6.2012 Rivaniemi, INT Rita McCarry-Beattie, Irlanti JUN ERI 2  
8.7.2012 Kokkola, INT Eva Liljekvist-Borg,Ruotsi JUN EH
12.8.2012 Raisio, r Katrin Lahi, Viro jun ERI1 SA  
20.10.2012 Turku, KV Johan Andersson, Ruotsi nuo ERI1 SA  

 

Zweierteam Tazetta
18.2.2012 Lohja, e Jelly de Jong Bol, pek3 KP  
15.4.2012 Vaasa KV Jan De Gids jun ERI 2 SA  
21.4.2012 Kankaanpää, r Kirsi Kentala jun ERI2 SA  
5.5.2012 Helsinki, r Taina Nygård jun ERI1  
6.5.2012 Harjavalta, r Milivoje Urosevic, Serbia jun EH3  
13.5.2012 Tampere, kv Elin Normannseth,Norja jun ERI1 SA  
3.6.2012 Mänttä Maija Mäkinen jun EH3  
8.7.2012 Kokkola, INT Eva Liljekvist-Borg,Ruotsi JUN ERI2
15.7.2012 Lammi, r Åke Cronander, Ruotsi JUN ERI1 SA
25.8.2012 Helsinki, e Anne Longbottom, Iso-Britania jun H  
26.8.2012 Tervakoski, INT Helina Simberg, Viro jun EH  
9.9.2012 Helsinki, r Arne Foss, Norja jun EH2  

 

Kennel Zweierteam
15.1.2012 Lahti, r Reia Leikola-Walden 2 KP  
18.2.2012 Lohja, e Jelly de Jong Bol, -  
15.4.2012 Vaasa KV Jan De Gids 2 KP  
5.5.2012 Helsinki, r Taina Nygård 1 KP  
6.5.2012 Harjavalta, r Milivoje Urosevic, Serbia 1 KP BIS-2  
13.5.2012 Tampere, kv Elin Normannseth,Norja 1 KP  
8.7.2012 Kokkola, INT Eva Liljekvist-Borg,Ruotsi 1 KP
15.7.2012 Lammi, r Åke Cronander, Ruotsi 1 KP BIS-1
4.8.2012 Pärnu, INT Dusan Paunovits, Serbia ROP-kasvattaja  
5.8.2012 Pärnu, INT Leo Jancik,CZ ROP-kasvattaja  
25.8.2012 Helsinki, e Anne Longbottom, Iso-Britania 1 KP BIS-KASVATTAJA Kuva
26.8.2012 Tervakoski, INT Helina Simberg, Viro 2 KP  
9.9.2012 Helsinki, r Arne Foss, Norja 1 KP BIS-2  
20.10.2012 Turku, KV Johan Andersson, Ruotsi 1 KP  

 

Z. Montana jälkeläisluokka
25.8.2012 Helsinki, e Anne Longbottom, Iso-Britania 3 KP