2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016

Näyttelytuloksia 2014

Ireen Vom Gipfelfeuer
3.5.2014 Tampere KV (erikoisnäyttelyä vastaava) Uschi Eisner, Itävalta val ERI3 SA

 

¨
Zweierteam Indica
12.1.2014 Lahti Leila Kärkäs vet Eri1 SA PN-4 ROP-VET
26.4.2014 Lahti KV Nadija Timmermans-Kadenko, Alnakomaat vet ERI1 SA PN-2 ROP-VET
3.5.2014 Tampere KV (erikoisnäyttelyä vastaava) Harri Lehkonen vet ERI1 SA VSP-VET
11.5.2014 Helsinki, KV Britt-Marie Young, Iso-Britania vet ERI3 SA
8.6.2014 Lahti r Taina Nygård vet ERI1 ROP-VET BIS-VET 2
17.6.2013 Helsinki Harry Tast vet EH2
29.6.2014 Forssa Viva Maria Solecki-Szpunar, Puola Vet ERI2 SA
6.7.2014 Karjaa kr Petra Junehall, Ruotsi vet ERI2 SA
7.8.2014 Hyvinkää e Jan Herngren, Ruotsi vet ERI
8.8.2014 Helsinki MV Arne Foss, Norja vet ERI

 

Zweierteam Lunaria
7.8.2014 Hyvinkää e Jan Herngren, Ruotsi vet EH

 

Zweierteam Muscosa
23.2.2014 Jysäskylä KV Roland Spörr, Itävalta val ERI

 

Zweierteam Ramonda
3.5.2013 Tampere KV Uschi Eisner, Itävalta avo ERI
4.5.2014 Harjavalta r Csaba Zsolt Lokodi, Romania avo ERI4
18.5.2014 Riihimäki Anna Brankovic, Serbia avo ERI 2
8.6.2014 Helsinki r Rainer Vuorinen avo ERI1 SA PN2 SERT -> MVA
29.6.2014 Forssa Viva Maria Solecki-Szpunar,Poland val ERI2 SA
6.7.2014 Karjaa Petra Junehall, Ruotsi val ERI1 SA PN1 VSP
1.8.2014 Kuopio INT Myriam Vermeire,Be val ERI2 SA PN2 va-CACIB
2.8.2014 Kuopio INT Ralf Campbell, No val ERI1 SA PN1 ROP CACIB
3.8.2014 Kuopio INT Harto Stockmari val ERI2 SA PN4
7.8.2014 Hyvinkää e Jan Herngren, Ruotsi val ERI
8.8.2014 Helsinki MV Arne Foss, Norja val EH
6.12.2014 Helsinki INT Jan De Gids, Hollanti val ERI2 PN4

 

Zweierteam Scandens
5.10.2014 Hämeenlinna Kristin Kerem, Estland avo ERI2 SA PU4 va-SERT

 

Zweierteam Tomentella
23.2.2014 Jyväskylä, kv Roland Spörr, Itävalta avo EH  
3.5.2014 Tampere KV Uschi Eisner, Itävalta avo EH
4.5.2014 Harjavalta Csaba Zsolt Lokodi, Romania avo ERI
7.8.2014 Hyvinkää e Jan Herngren, Ruotsi avo ERI

 

Zweierteam Tazetta
12.1.2014 Lahti Leila Kärkäs avo ERI4
23.2.2014 Jyväskylä KV Roland Spörr, Itävalta avo Eri1 SA PN-3 VA-CACIB
26.4.2014 Lahti KV Nadija Timmermans-Kadenko, Alnakomaat avo ERI3
3.5.2014 Tampere KV (erikoisnäyttelyä vastaava) Uschi Eisner, Itävalta avo ERI4
4.5.2014 Harjavalta Csaba Zsolt Lokodi, Romania avo ERI1 SA PN2 SERT -> MVA
11.5.2014 Helsinki, KV Britt-Marie Young, Iso-Britania val ERI2 SA PN2 va-cacib
18.5.2014 Riihimäki Anna Brankovic, Serbia val ERI2 SA PN2
8.6.2014 Lahti r Taina Nygård val ERI1 SA PN1 VSP

 

Zweierteam Ulmus
23.2.2014 Jyväskylä KV Roland Spörr, Itävalta nuo ERI1 SA PU-2 SERT VA-CACIB
26.4.2014 Lahti KV Nadija Timmermans-Kadenko, Alnakomaat nuo ERI2
27.4.2014 Vaasa KV Vera Smirnova, Viro nuo ERI1 SA PU-2 SERT VA-CACIB
3.5.2014 Tampere KV (erikoisnäyttelyä vastaava) Uschi Eisner, Itävalta nuo ERI1 SA PU 3 VA-SERT
4.5.2014 Harjavalta Csaba Zsolt Lokodi, Romania nuo ERI1 SA PU-3 VA-SERT
11.5.2014 Helsinki, KV Britt-Marie Young, Iso-Britania nuo ERI1 SA
18.5.2014 Riihimäki Anna Brankovic, Serbia nuo ERI1 SA PU2 SERT
7.6.2014 Mänttä-Vilppula Matti Luoso avo ERI 1 SA PU2 SERT -> MVA
8.6.2014 Lahti r Taina Nygård val ERI1 SA PU1 ROP
29.6.2014 Forssa Viva Maria Solecki-Szpunar,Poland val ERI2 SA PU2
6.7.2014 Karjaa Petra Junehall, Ruotsi val ERI 1 SA PU1 ROP RYP-3
26.7.2014 Adazi INT, Latvia Erdös Laszlo, HU VAL ERI2 SA PU2 SERT - > LV MVA VA-CACIB
27.7.2014 Adazi INT, Latvia Olga Morozova, RU VAL ERI1 SA PU1 ROP
1.8.2014 Kuopio INT Myriam Vermeire,Be VAL ERI1 SA PU-1 CACIB ROP RYP-3
2.8.2014 Kuopio INT Ralf Campbell, No VAL ERI4 SA
3.8.2014 Kuopio INT Harto Stockmari VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP
7.8.2014 Hyvinkää e Maija Heinilä, No val ERI
8.8.2014 Helsinki MV Guido Perosino, It val ERI
23.8.2014 Ikaalinen Satu Ylä-Mononen val ERI1 SA PU1 ROP RYP-2
5.10.2014 Hämeenlinna Kristin Kerem, Viro val ERI2 SA PU3
8.11.2014 Tartto INT, Viro Olga Sinko, SLO val ERI2 SA PU2 va-CACIB -> CACIB
8.11.2014 Tartto INT, Viro Dirk Spruyt, BE val ERI2 SA PU3
6.12.2014 Helsinki KV Jan De Gids, Hollanti val ERI3 SA
7.12.2014 Helsinki KV Elena Ruskovaara val ERI

 

Zweierteam Vulgaris
13.4.2014 Helsinki /td> Tuire Okkola ROP-pentu
27.4.2014 Vaasa KV Vera Smirnova, Viro jun ERI1
3.5.2014 Tampere KV (erikoisnäyttelyä vastaava) Uschi Eisner, Itävalta jun ERI
18.5.2014 Riihimäki Anna Brankovic, Serbia jun  EH
29.6.2014 Forssa Viva Maria Solecki-Szpunar,Poland jun ERI2 SA
7.8.2014 Hyvinkää e Elena Ruskovaara JUN H
8.8.2014 Helsinki MV Guido Perosino, It JUN H

 

Zweierteam Vitellina
4.5.2014 Harjavalta Csaba Zsolt Lokodi, Romania jun ERI 2 SA PN-4
7.6.2014 Mänttä-Vilppula Matti Luoso jun ERI 3
2.8.2014 Kuopio INT Ralf Campbell, No JUN ERI1 SA ROP-jun
3.8.2014 Kuopio INT Harto Stockmari JUN ERI2
7.8.2014 Hyvinkää e Elena Ruskovaara JUN EH
8.11.2014 Jyväskylä INT Colin Reed,GB JUN H

 

Zweierteam Wallerana
29.5.2014 Helsinki, pentunäyttely Nina Janger ROP-pentu
8.6.2014 Lahti, pentunäyttely Maija Sylgrén ROP-pentu
6.7.2014 Karjaa Petra Junehall, Ruotsi 1 KP VSP-pentu

 

Kennel Zweierteam
4.5.2014 Harjavalta Csaba Zsolt Lokodi, Romania BIS (Bis-tuomari  Lidija Oklescen, Slovenia) Kuva
18.5.2014 Riihimäki Anna Brankovic, Serbia BIS-3 (  BIS-tuomari  / BIS-judge Zoran Brankovic, Serbia)
29.6.2014 Forssa Viva Maria Solecki-Szpunar,Poland 1 KP BIS-2   (Bis-tuomari: Giuseppe Alessandra,IT)
7.8.2014 Hyvinkää e Maija Heinilä, No ei sij.
8.8.2014 Helsinki MV Guido Perosino, It ei sij.